Jak doma vypěstovat avokádo?

Také vás často napadá otázka, co s takovým krásně tvarovaným a velkým semenem, které jste právě vyloupli z plodu zvaného avokádo? Kolik z vás podlehlo pokušení a dnes se již doma těší ze vzrostlého keříku či stromku? Z experimentu rozhodně nemusí mít obavy ani pěstitel – začátečník.

Nejdříve však několik informací úvodem: tato rostlina, latinsky zvaná Persea americana, byla česky pojmenována jako hruškovec přelahodný. Jejím blízkým příbuzným je například vavřín vznešený (bobkový list). Pochází ze Střední Ameriky a pěstuje se v tropických a subtropických oblastech celého světa. Tím jsme lehce naznačili, že k růstu bude potřebovat teplo a vlhko. Hojně olistěný keřík nám bez problémů poroste i v bytě, ale těžko se dočkáme květů. Pokud byste se však rozhodli pro domácí zásobování chutnými plody a vytvořili vhodné podmínky, pak získání plodů nebude ani tak jednoduché. Květy a jejich opylení jsou totiž jednou z hříček přírody – více se dozvíte v knize.

Avšak i listy nám mohou přinést zajímavý užitek. V lidové medicíně Mexika se používají při střevních potížích (průjem, nadýmání), při poruchách menstruace, při vysokém krevním tlaku a dalších indikacích. V kuchyni se využívá do masových vývarů, dušených pokrmů nebo tamales.

A jak tedy na pěstování ze semene?

Semeno sázíme co nejdříve po odebrání z plodu. Opláchneme je, svrchní slupku necháme mírně zaschnout (jen natolik, aby se dala snáze sloupnout). Po sloupnutí (nemusí být dokonalé) vložíme semeno do připraveného substrátu asi 1 cm pod povrch. Přiměřeně zaléváme. Pro urychlení klíčení je vhodné střídání denní (22 °C) a noční (15-18 °C) teploty, vyklíčí ale i bez této procedury.

Ve vhodných podmínkách může dorůst až do výše 2 m. Péče je nenáročná a příspěvek ke zdraví i chuti nemalý. Směle do toho!

Pokud semeno zasadíme na podzim, poměrně rychle vyklíčí, ale v této podobě bude vyčkávat i několik měsíců na příhodnější podmínky k růstu.