Přednášky, workshopy

Rády se podělíme o svoje znalosti a zkušenosti:

Domácí živá lékárnička aneb co umí pokojové rostliny, kurz, 90 min, 10-50 osob

Seznámení s vlastnostmi známých i méně známých pokojových rostlin, s jejich pěstováním a možným využitím.

Pěstování, zpracování a užití léčivých rostlin, kurz, 90 min, 10-30 osob

Seznámení s výsadbou, ošetřováním, sklízením a následným zpracováním léčivých rostlin, včetně těch, které se dají pěstovat jako pokojové rostliny.

Pěstujeme léčivé pokojové rostliny, workshop, 4-8 hodin (dohodou), max. 20 osob

Praktické seznámení s výsadbou, množením, ošetřováním a využitím léčivých pokojových rostlin. Účastníci získají nejen znalosti a dovednosti, ale i sazenice zajímavých rostlin (+ potřebný materiál – zemina, květináče apod.)

Pokojové rostliny – ozdoby bytu, léčivky, koření, dlouhodobý kurz, alespoň 6 x 90 min (po dohodě lze upravit), max. 20 osob

Kurz věnovaný pěstování a užití léčivých a jedlých pokojových rostlin, s praktickými nácviky.

Léčivé rostliny kolem nás, dlouhodobý kurz, alespoň 6 x 90 min (po dohodě lze upravit), max. 20 osob

Kurz se zaměřuje na poznávání, sběr a využití léčivých rostlin, které rostou na loukách, lesích, v parcích i zahradách. Součástí kurzu jsou dvě vycházky po okolí s praktickým určováním – kurz tedy vždy vychází z květeny konkrétní lokality.

Pokojovky pro zdraví a na talíři, výstava léčivých pokojových rostlin, dle podmínek možný prodej sazenic. Nutný prosvětlený prostor s teplotou neklesající pod 15°C. Lze kombinovat s kurzy či workshopem.

Lektorky:

Mgr. Jolana Křížkovská (dříve Šopovová) Vystudovala FF UK v Praze a specializační kurz Léčivé rostliny na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové. Působí jako nezávislá lektorka, konzultantka a facilitátorka v oblasti rozvoje firem i jednotlivců. Je autorkou knihy Pokojovky pro zdraví a na talíři. Více zde.

Ing. Štěpánka Janoutová Vystudovala ZF JU v Českých Budějovicích a specializační kurz Léčivé rostliny na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové. V roce 2005 začali s manželem pěstovat kotvičník zemní a postupně vybudovali zahradnictví Kotvičníková farma, zaměřené na byliny a drobné ovoce. Je autorkou knihy Pokojovky pro zdraví a na talíři. Více zde.

Kontakt: jolana.krizkovska(zav)gmail.com, tel. 777 263 296