Vepřové srdce se zeleným chřestem a hořčicovým pestem

To se to na 1. máje rýmuje… Ani rýmy, ani srdce jsem neplánovala, ale nakonec uznávám, že se to sešlo hezky a ráda se podělím o recept.

V rámci přípravy druhého dílu “Pokojovek” pěstuji nyní doma vše, co sice nepatří mezi klasické pokojovky, ale co může přinést oživení jídelníčku a dokonce posílit zdraví. Jeden květináč tedy zabírá čínská hořčice (Brassica juncea, někdy zvaná též brukev sítinovitá). Její listy jsou velejemnou zeleninou a lze je používat bez jakékoli další úpravy, nebo se z nich dá připravit výborné pikantní pesto.

Dále popsaný recept je vydatným obědem pro 2, případně předkrmem pro 4 strávníky.

Vepřové srdce vcelku uvaříme s kořenovou zeleninou (mrkev, petržel, celer), 2 stroužky česneku, 1 menší cibulí a bobkovým listem doměkka. Uvařené těsně před podáváním nakrájíme na tenké plátky.

Zelený chřest (v případě potřeby oloupaný) ponoříme do vařící osolené vody a povaříme 6 minut.

Pesto připravíme ze dvou plných hrstí hořčicových listů, 2 listů jarní cibulky, 2 lžic olivového oleje, špetky soli a lžičky citrónové šťávy. Zelená-li se vám doma cokoli jiného, nebojte se přihodit (např. listy lichořeřišnice apod.) Vše umixujeme těsně před použitím na hladkou omáčku.

Na předehřátý talíř rozložíme plátky masa a chřest, který přelijeme omáčkou. Rozmařilí strávníci mohou posypat parmezánem. Pokud vám už hořčice vykvetla, použijte květy pro ozdobu!

 

Takto připravené pesto není vhodné ke skladování – na vzduchu poměrně rychle hnědne.

A k čemu všemu je taková hořčice dobrá? V malém množství obsahuje látky (glukosinoláty), které vyhledáváme především v semenech a které po smísení s vodou tvoří štiplavé (a pro někoho páchnoucí) deriváty hořčičného oleje. Ty podporují prokrvení, čímž pomáhají nejen při oběhových potížích, ale také při revmatismu a nervových bolestech. Zatímco semena jsou určena především k vnějšímu použití (masti, náplasti), listy můžeme bez obav konzumovat.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *